Ogłoszenia
10 niedziela zwykła
10 niedziela zwykła – 7 czerwca
Przeżywamy niedzielę w oktawie Bożego Ciała. Oddajemy cześć Jezusowi Chrystusowi, który dla nas jest obecny w Najświętszym Sakramencie pod postaciami Chleba i Wina. Po mszy św. o godzinie 11.00, procesja eucharystyczna. Zachęcam od udziału w procesjach w tygodniu.
W tym tygodniu:
W poniedziałek: św. Jadwigi, Królowej
We środę: Adoracja w ciszy Jezusa w Najświętszym Sakramencie godzinę przed mszą świętą i nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
We czwartek: św. Barnaby, Apostoła
Zakończenie oktawy Bożego Ciała, błogosławieństwo dzieci i wianków. Modlimy się również o liczne i święte powołania do służby kapłańskiej i zakonnej – także z naszej parafii.
W piątek: Uroczystość Najświętszego Serca Jezusowego. Msze św. o godzinie 7.00 i 18.00. Po mszy św. wieczornej procesja. Ze względu na uroczystość w tym dniu nie obowiązuje post od pokarmów mięsnych. Z Aktem Wynagrodzenia Sercu Jezusowemu w tym dniu można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
W sobotę: Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny
Ogrzewanie naszego kościoła i kaplicy w tym sezonie grzewczym wyniosło 17 285,18 zł. Składka na ogrzewanie w styczniu wyniosła 5354 zł. Moja część to kwota 4436 zł.
Do całkowitego uregulowania ogrzewania pozostaje kwota 7 495,18 zł.
Składka w przyszłą niedzielę przeznaczona będzie na pokrycie kosztów ogrzewania naszego kościoła i kaplicy w zeszłym sezonie grzewczym.
Dziękuję rodzinom przygotowującym ołtarze za pomysłowość i wysiłek włożony w ich wykonanie.
Dziękuję OSP za obecność oraz inicjatywę czynnego włączenia się w procesję Bożego Ciała przez niesienie feretronu, sztandarów i proporców. Dziękuję naszej Orkiestrze OSP za uświetnienie uroczystości Bożego Ciała.
Dziękuję wszystkim, którzy nieśli feretrony, sztandary i baldachim, a szczególnie dzieciom klas młodszych i starszych. Dziękuję ich rodzicom za zachęcenie do takiego sposobu oddawania czci Bogu.
Dziękuję dziewczynkom sypiącym kwiatki i chłopcom dzwoniącym na procesji. Dziękuję dzieciom Pierwszokomunijnym i Rocznicowym za niesienie poduszek w strojach komunijnych. Dziękuję panom Organiście i Kościelnemu oraz ministrantom i lektorom za pomoc w pobożnym i sprawnym przeprowadzeniu procesji.
Dziękuję również rodzicom i dziadkom, którzy bez mojej specjalnej prośby po procesjach sprzątają chodniki z pozostających płatków kwiatów. Proszę o kontynuację przez kolejne dni.
W dniach od 16-19 lipca bieżącego roku rusza Rowerowa Pielgrzymka Tarnowska na Jasną Górę. Zapisy na stronie internetowej www.rowerowapielgrzymkatarnowska.pl i na plakacie w gablocie ogłoszeń.
Dziękuję za sprzątanie kościoła oraz ofiarę na środki czystości.
Proszę o sprzątanie naszej świątyni rodziny z numerów: 125, 126, 129
W niedzielę o prowadzenie Godzinek proszę Różę p. Elżbiety Dudy, a Różańca Różę p. Adama Dudy.


